23 May 2012

Zara Taylor

   
I confess, I just love Zara Taylor jewellery. The golden leaves set of bracelet and ear-rings with pearls is a total must-have for me. I have ordered it about a month ago and was sooo excited when it arrived! And - Murphy´s law - I lost the bracelet the first day I wore it. :-( So sad! I just couldn´t resist and ordered it again. Hope this time I´m gonna enjoy it longer!
The second item is a silver bracelet Anchors Away, very useful in case I´d once go sailing... :-D In the meanwhile, such a nice piece will match with nearly everything. :-)Přiznávám, mám prostě slabost pro šperky od Zary Taylor. A když jsem poprvé viděla sadu zlatého náramku a náušnic s perlami, nebyla šance, že bych odolala. Takže jsem si je asi před měsícem nadšeně objednala. A, přesně podle Murphyho zákona, jsem hned první den nošení náramek ztratila. Dost mě to mrzelo a nakonec jsem si ho objednala ještě jednou. Tak snad mi tentokrát vydrží déle.
Pořídila jsem si také stříbrný "námořnický" náramek s kotvičkou, který se mi bude děsně hodit v případě, že bych se někdy třeba vypravila plachtit na moře... :-D A mezitím se dá nosit skoro ke všemu. :-)
Photo by http://www.zarataylor.co.uk/

Photo by http://www.zarataylor.co.uk/


Photo by http://www.zarataylor.co.uk/


2 comments:

  1. cute

    www.glamourcoma.blogspot.com

    ReplyDelete
  2. I really love the once at the first picture, they are so amazing.

    www.sofiescloset.dk

    ReplyDelete