10 Sep 2012

Jimmy Choos for a Dinner


One of my recently favourite outfits - a loose-fitting top, shorts and flats (I´m somehow lazy to wear heels these days). It´s possible to wear this in so many variants! In this case, I opted for a simple black and white combination where my favourite leopard loafers from Jimmy Choo played the leading role.

By the way, that bottle of cava appears in one of the pictures because I was just on my to a dinner with my friends and the bottle came into the shot. Not because there would be bottles of alcohol commonly standing in streets of Brussels (at least not in this district). :-) 


Jeden z mých v poslední době nejoblíbenějších outfitů - volný vršek, šortky a boty bez podpatku (nějak se mi teď nechce nosit podpatky). Je tolik variant, jak to zkombinovat! V tomto případě jsem zvolila černobílou kombinaci, kde hlavní roli hrají mé oblíbené leopardí boty od Jimmy Choo.

Mimochodem, ta láhev cavy je na jedné z fotek na zemi proto, že jsem ji nesla na večeři k přátelům a připletla se mi na fotku. Ne že by se v Bruselu běžně povalovaly lahve s alkoholem na ulicích (nebo aspoň ne v téhle čtvrti).


Blazer:   Zara
Shorts:   Camaieu
Shoes:    Jimmy Choo
Bag:      Moschino
Watch:    Michael Kors
Earrings: Zara Taylor
Bracelet: Zara Taylor4 comments:

 1. Tobě to vždycky tááák sluší:-)

  ReplyDelete
 2. Me se moc libi cernobila kombinace s leopardima botkama.
  Naprosto souhlasim s Luckou!:)

  www.chicsicily.blogspot.it

  ReplyDelete
 3. Pěkné, pěkné! A tu flašku bych si ani nevšimla, kdybys o ní nenapsala :-)

  Paris-London Giveaway

  ReplyDelete
 4. To je škoda, že se tam takové lahve běžně nepovalují - hned bych se tam rozjela :D

  ReplyDelete