26 Nov 2013

The Cat HatA classic beige trench coat accompanied with red details and a funny cat-hat I got in Zara last week... What do you think?


Dnes pro vás sice mám fotky outfitu s kočičím ušatým kloboukem, co jsem teď čerstvě objevila v Zaře, ale především si musím postěžovat. Chci říct, že jestli mě život v zahraničí něčemu naučil, nebo vlastně spíš odnaučil, tak je to nadávat na české poměry, služby, řemeslníky apod. Ono je to totiž (aspoň tady v Belgii) často stejné, ne-li horší. A zejména belgičtí řemeslníci si s těmi českými ve své kreativní neschopnosti občas zdaleka nezadají. 

Má poslední divoká zkušenost souvisí s malováním bytu. Malíři přišli, vymalovali a výsledek byl tak příšerný, že dokonce sami uznali, že se celý byt musí přemalovat. A stěny nejdřív přebrousit. OK, bude z toho ZNOVU bordel, ale to přežiju. Hlavně, že to uznali a že svou práci přijdou předělat, jsem si myslela. 

To bylo v srpnu. Přemalovat to přišli minulou sobotu, t.j. po třech měsících (to už mě ale ani moc nepřekvapilo, přece jenom už v Belgii žiju nějaký ten pátek). Otevřela jsem jim, nechala si potvrdit, že malovat začnou v pracovně, a šla na nákup. Vrátím se, řemeslníci nikde. Je totiž sobota, takže pracují jen dopoledne (jsme v Belgii, máme tu odbory). Ovšem to, co za sebou zanechali, mě dostalo. Malovat vůbec nezačali, zato si práci pěkně připravili: Celý byt potáhli ochrannou fólií. Včetně stolu, věcí na stole, křesel, mé kabelky na křesle, židle s taškou s věcmi do posilovny, prostě všechno bylo pod fólií... Volám jim, jestli to myslí vážně. Prý jo, a že přijdou zase v pondělí. Tak jsem si udělala ve fólii díru, abych se dostala aspoň k té kabelce, a místo posilovny šla na jógu. Tohle totiž vyžaduje silné nervy a klidnou mysl. 

V pondělí přišli řemeslníci znovu, zbrousili dvě stěny (každou v jiné místnosti, neptejte se mě proč), a že prý zase brzy přijdou. Zase v sobotu. V SOBOTU??? To tu mám žít celý týden zafóliovaná a v prachu z toho broušení??? Pán na to, že prý si můžu tu fólii odstranit... Jo, tak to určitě, aby opět strávili celé sobotní dopoledne tím, že tu fólii budou znovu natahovat, a zas nic jiného neudělali. Na to mu neskočím. Do soboty to vydržím. To chce klid. Ale na tu jógu si asi koupím permanentku. 


Hat:     Zara
Trench:  Burberry
Scarf:   Alexander McQueen
Boots:   Zara
Skirt:   Zara
Gloves:  from a small store in Prague Old Town
Sweater: NKO Cashmeer


10 comments:

 1. Love the look dear especially the boots. :)

  Visit my blog: I AM JENNIYA.

  ReplyDelete
 2. Krásné, roztomilá čapka. Ty rukavice chci taky. Přiznej adresu krámku! :-).....prosím

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rukavice mam uz takovych osm let, ale kramek myslim stale existuje a vyber meli vzdy vyborny. Najdes ho v Zelezne ulici, kdyz se jde ze Staromaku, tak je po leve strane.

   Delete
 3. krasny outfit! a k malovani nemam slov...:/

  ReplyDelete
 4. Klobouček je prostě neskutečně skvělý!!!!!

  ReplyDelete
 5. You look so adorable with that hat! I love it :)

  www.gamesoffashion.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Spravila jste mi náladu,právě od nás odešel instalatér a nějak to nemohu rozdýchat

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chápu... Já to rozdýchávám na té józe... :-)

   Delete