18 Dec 2013

Stockholm II

 

Besides the Stockholm old town, I went to see Vasa, a giant Swedish warship built in 17th century. Its construction nearly ruined the Swedish royal treasury and then it sank during its first voyage just after leaving the port. 
I also visited Skansen, the first open-air museum in Sweden. It´s a truly magical place and if you're lucky, you can catch a glimpse of the Christmas elf Tomten there. And if you're REALLY lucky, he'll jump into the shot by himself ... :-)))


Kromě starého města jsem si ve Stockholmu prohlédla muzeum Vasy, obrovské válečné lodi ze 17. století, jejíž stavba nejdřív pomalu zruinovala švédskou královskou pokladnu, aby se pak milá loď potopila hned při první plavbě kousek od přístavu. 
Také jsem navštívila Skansen, ten originální, podle kterého se teď jmenují ostatní skanzeny. Je to úplně magické místo a máte-li štěstí, můžete tam hlavně v tomto období zahlédnout vánočního skřítka Tomtena. A když máte opravdu hodně velké štěstí, tak vám sám skočí do záběru... :-)))Skansen


Skansen


Tomten in Skansen


Stockholm


Skansen


A selfie with an elfie...
A concert for St. Lucy / Koncert na Sv. LuciiVasa


The Vasa MuseumA Swedish beauty that doesn´t want to be on the picture / Švédská kočka, co se nechtěla fotit

Trophies store... The moose would fit in my living room prefectly... :-D / Obchod s trofejemi... Toho losa úplně vidím u nás v obýváku... :-D
4 comments:

  1. Krása! Moc povedené fotky - hned bych tam vyrazila...;) Nezakoukal se do Vás skřítek náhodou, že Vás skoro pronásledoval? :D No jo, umí ocenit krásu českých žen...:)

    ReplyDelete
  2. selfie with an elfie :D :D nejlepší, krásné fotky. Jednou bych se tam taky ráda podívala :)

    ReplyDelete
  3. ten skanzem miluju! třeba jen kvůli němu bych chtěla zase zpátky do švédska=)

    ReplyDelete