17 Feb 2014

My Boyfriend´s Fashion Blog

That´s what I call a serious competition... :-) Some days ago, my boyfriend, dressed and (unlike me) ready to go, super bored, looks at me as I´m standing in the front of the wardrobe deciding what to wear, and says:


"You know what? I will also start a fashion blog... I´m gonna take pictures of MY OUTFITS every day!" 8-)

I think he didn´t really use the word “outfit” before (meaning before me)... :-D Besides this, I enriched his English vocabulary with "a clutch" (for him "a silly tiny purse where I can´t even put my keys"), "wedges" (which he translates as "some shoes") and "platforms" (to be translated as "some weird shoes").

"I'll put detailed descriptions there! Something like:

Day 1: Today I´m wearing pants, a shirt with cufflinks, jacket and shoes.

Day 2: Today, just like yesterday, I´m wearing pants, a shirt with cufflinks, jacket and shoes. I like cufflinks.


Day 3: Today I´m wearing pants, a jacket and shoes, and a new clean shirt (with cufflinks again)...

Day 4: Today I´m wearing my typical outfit – pants, a shirt with cufflinks, jacket and shoes. And a new shirt, the yesterday one got stained with ketchup.

Day 5: Today I took again pants, a shirt with cufflinks, jacket and shoes. I never forget to wear shoes, they´re such an important accent of the whole outfit..."

Well, he didn´t develop his concept further yet. However, he plans to take pictures every day (in the same clothes) which is supposed to guarantee him a success and high traffic (and beat my blog´s ratings). 


What do you think? Isn´t it gonna be a clear break-through? :-)))
Roste mi těžká konkurence. Můj belgický přítel, oblečený a (narozdíl ode mě) připravený k odchodu, na mě tuhle znuděně kouká, jak se před skříní teprve rozhoduju, co si obléct, a říká: 


"Hele, já si taky založím módní blog... Budu se fotit každý den, budu fotit SVOJE OUTFITY!" 8-) 

Outfit, to je jedno z Belgičanových nově používaných slov. Kromě toho jsem mu obohatila anglickou slovní zásobu o "clutch" (večerní kabelka - pro Belgičana "ta mrňavá kabelka, co si do ní nemůžu ani strčit klíče"), "wedges" (boty na klínu - Belgičan překládá jako "nějaký boty") a "platforms" (boty na platformě - pro Belgičana "nějaký divný boty").

"Budu tam mít taky popisky! Podrobný popisky! Něco jako:

První den: Dnes jsem si vzal na sebe kalhoty, košili s manžetovými knoflíčky, sako a boty. 

Druhý den: Dnes jsem si, stejně jako včera, vzal na sebe na sebe kalhoty, košili s manžetovými knoflíčky, sako a boty. Mám rád manžetové knoflíčky. 

Třetí den: Dnes jsem si vzal na sebe kalhoty, sako a boty, košili jsem vyměnil za čistou (opět s manžetovými knoflíčky)...

Čtvrtý den: Dnes jsem si vzal na sebe pro mě typický outfit: kalhoty, košili s manžetovými knoflíčky, sako a boty. Košile je nová, na tu včerejší jsem si u oběda kápnul kečup. 

Pátý den: Dnes jsem si zase vzal kalhoty, košili s manžetovými knoflíčky, sako a boty. Na boty nikdy nezapomenu. Pěkně podtrhnou celý outfit..."

No, dál tu koncepci zatím nerozvinul. Prý se ovšem bude fotit dennodenně (v tomtéž oblečení), čímž můj blog s v průměru pouhými třemi články týdně zaručeně porazí ve sledovanosti na celé čáře... Co říkáte? Že s tím musí prorazit? :-)))  
Coat:    Zara
Shades:  Ray Ban
Shoes:   New Look
Jeans:   Levi´s
Sweater: & Other Stories
Bag:     Rocco by Alexander Wang


Photo by Jan Fikacek

12 comments:

 1. V těch rovných vlasech jsi nádherná. Vypadáš velmi oduševněle, nad věcí, absolutní TOP!

  ReplyDelete
 2. Rovné vlasy? :O tak to je teda nezvyk, každopádně ti to moc sluší :) Přítelův blog by byl určitě populární, dost blogerek má podobný styl psaní :D.

  ReplyDelete
 3. Ta první a předposlední fotka!!! a tvoje krásné vlasy :) jak ti září, ta barva! nádhera :) a ty brýle a ta pleť :-) Džíny jsou super!

  ReplyDelete
 4. Určitě všechny tvé čtenářky se stanou jeho čtenářkami. To je jasné. Já píši podobně a sledovanost i komentáře narůstají.
  Ohromně ti to sluší! Rovné vlasy, ty nádherné brýle (už jsem si taky musela pořídit barevná zrcadla), kabát, džínsy a lodičky ...no i kabelka. Super! Prostě jsi kočka a ten tvůj je tak hodný, že tě obětavě fotí a jistě mu to v tom kabátu a džínách taky slušelo, jen to není skoro v těch brýlích vidět :-D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moc děkuju, Martino! :-)
   Kdepak, tady mě nefotil můj přítel, ale můj kamarád - fotograf! :-D Ale brala bych, kdyby můj přítel uměl takhle krásně fotit.
   Těším se, až tě uvidím v nových zrcadlovkách!

   Delete
 5. Tak to mě moc pobavilo! CHCEME ODKAZ!!! Jinak nový outfit je krásný, to je nějaký nový kabát, ne? A rovné vlasy jsou úplně božské! :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moc děkuju! Kabát je "fungl nový", mám ho asi dva týdny.
   Odkaz zatím není, ale určitě budu informovat, jak se to vyvine. :-)

   Delete
 6. Na mě v těch rovných vlasech působíte trochu švédsky, slečno. :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Švédky jsou pěkné dračice:-))))

   Delete