24 Mar 2014

Gold Sequin DressHi guys, sorry for the today´s post in Czech! I just have no time to write more today. Hope you like the outfit anyway. It´s one of my fav party dresses! :-)


Až mi zas někdo bude vykládat, že Čechy jsou blbákov, kde vůbec nic nefunguje, zrovna ho praštím kabelkou (je fakt těžká) a po probrání mu doporučím zkušební pobyt ve vyspělém Belgickém království. Já vím, jsem dnes poněkud militantní, ale kdo by taky nebyl. 

Před pár dny jsem měla autonehodu. V centru Bruselu to do mě zleva v poměrně vysoké rychlosti napálil pán (původem z Angoly, takže plynně hovořil akorát portugalsky). Podotýkám, že v Belgii se na nějaké hlavní a vedlejší silnice moc nehraje, až na čestné výjimky tu panuje přednost zprava a konec. A vzhledem k tomu, že jsem se doleva taky mrkla, musel jet FAKT rychle. 

Vystoupila jsem z auta, NAŠTĚSTÍ v pořádku, a šla se podívat, jak je na tom druhý řidič. 

No, byl na tom dobře. Vylezl z auta a na můj dotaz, jestli mu nic není, začal zajímavou směsicí francouzštiny, angličtiny a portugalštiny řvát něco v tom smyslu, že jsem do něj nabourala. V první chvíli byl tak agresivní (a já tak vyděšená), že jsem se radši zamkla zpátky v autě a rozklepaně zavolala policii. 

Angolan se mezitím uklidnil a na policii zavolal pro jistotu taky. 

A čekali jsme. 

Po nějaké době jsem znovu zavolala na policii, kde jako jsou. Řekli mi, že toho teď mají hodně a že přijedou, jakmile to bude možné. 

A zase jsme čekali. 

Mezitím na místo dorazila Angolanova přítelkyně a taky můj přítel. 

Policie stále nikde. 

Znovu jim voláme. Prý nemají volnou hlídku a přijedou, jakmile to bude možné. 

Čekáme. 

Znovu voláme. Policisté se ptají, jestli tam pořád jsme a jestli jsme si to ještě nevyřešili sami. 

Nevyřešili. Chlápek trvá na tom, že jsem do něj narazila v šílené rychlosti, jejíž odhad během čekání "rybářsky" vystupňoval až na úctyhodných 110 km/h. Vtipné, protože já na rozdíl od něj přednost zprava dala, tudíž jsem před křižovatkou zastavila, takže jakou rychlost jsem asi tak mohla mít uprostřed křižovatky? Že bych to na sotva deseti metrech zvládla rozpálit na těch jeho 110 km/h?

A protože se považoval za oběť mé zběsilé jízdy, odmítl podepsat protokol pro pojišťovnu, dokud nepřijede policie. Naivka. 

Znovu jsem tedy zavolala na policii. Ujistili mě, že o nás vědí, a, jak už nám přece řekli několikrát, přijedou, jakmile to bude možné. 

No, nakonec přijeli. 

Po více než TŘECH hodinách od nehody. Prohlásili, že to sice evidentně bude vina toho řidiče, co jel zleva, ale to ať prý rozhodnou experti z pojišťovny. Angolanovi doporučili, ať podepíše papír pro pojišťovnu o nehodě, a naopak mu silně nedoporučili, aby po nich něco chtěl, protože když oni sepíší protokol o nehodě, tak to celé půjde k soudu a případ se pravděpodobně potáhne roky. 

Pak se s námi vesele rozloučili a odjeli. Bez protokolu, pokuty, dechové zkoušky, jen tak. 

Angolan ještě chvíli hysterčil, ale nakonec na popud své přítelkyně, které už začínala být zima, a její kámošky, co se taky mezitím dostavila, protokol vyplnil a podepsal. Po ČTYŘECH A PŮL hodinách od nehody. 

Ale aby toho nebylo málo, připravil mi bonus - ale označil mě jako viníka. Je to sice nesmysl a nemá se svým tvrzením šanci, ovšem díky tomu se šetření na pojišťovně výrazně protáhne, a já mezitím nemůžu nechat auto opravit. 

Tak jsme s přítelem posbírali trosky mého milovaného autíčka a zbytek zatím odsunuli do naší garáže. Bydlíme naštěstí jen kousek od místa nehody a potom, co mi na odtahovce řekli, že si účtují 300 € na dřevo, mi to přišlo jako rozumnější varianta. 

No nevím, v Čechách už pár let nežiju, ale čekat po nehodě tři hodiny na policii, a to v centru hlavního města? To si nějak nedovedu představit. 

P.S. Nemůžu si odpustit ani poznámku k belgické tísňové lince. Na ni totiž zavoláte, ozve se vám automat, klidným hlasem vás vyzve k volbě jazyka, pak k volbě záchrany, kterou teda jako chcete, a pak vám mile sdělí, ať vydržíte, že všichni operátoři právě hovoří. Jestli mezitím vykrvácíte nebo máte infarkt, je fuk, hlavně nezavěšujte, jste v pořadí... 

P.P.S. Dnes to bude bez anglické verze článku. Nemám čas, musím na pojišťovnu.

Dress:      Mango
Jacket:     Levi´s
Bag:        BCBG Max Azria
Sunglasses: Chanel
Shoes:      Mango 


Photo by Jan Fikacek

4 comments:

 1. To je mi velice líto, hlavně že ti nic není! Sice hrozná otrava a spousty peněz, ale jsi zdravá. Do mně taky najel zleva, jel v protisměru přes zákaz, ale bohužel jsem šla. Měla jsem hodně vážné zranění a nepomohl mi. Navíc z druhé strany jelo auto a bála jsem se, že je po mně. Volala jsem si sanitku sama, navíc mé dítko v šoku, zdravé. Nikomu bych to nepřála zažít. Strašili mne, že budu invalida, ale já se na nohy postavit znovu musela. Kdo by unosil těch 50 párů bot? Teď už mám sto a s každým párem podpatkových bot si připomenu, že jsem to rozcvičila, že jsem dobrá i s kusem železa a pěti šrouby se dá chodit na podpatku a nejde to poznat.
  Jinak outfit je naprosto dokonalý! Moc ti sluší!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky, Martino, jsem moc šťastná, že mi díkybohu nic není.
   A ty jsi vážně hrdinka, takhle se z toho vyhrabat. Chápu, že boty jsou skvělá motivace, ale stejně, jsi dobrá!

   Delete
 2. Ach jo, to mi je líto. Na druhou stranu mě to ale nepřekvapuje. Jinak Kájko, nebude to asi lehké přes pojišťovnu řešit. Stalo se nám na Pražském okruhu ještě s tou šedou Audinou, že nás předjel nějaký Francouz a rozbil nám sklo. Já ho stačil zastavit a zavolat policii. To bylo velké štěstí. Pak se to ale muselo řešit tak, že Asociace pojišťoven kontaktovala tu jeho pojišťovnu a k ní přiřadila pojišťovnu, která jí má v ČR spárovanou. Myslím, že to byla k našemu neštěstí Alianz. A tak to vlastně řešila naše ČR pojišťovna, která to následně vymáhala na té francouzské. Tvůj případ je vlastně stejný a jeho řešení také. Nebylo to vůbec jednoduché, ale to tě nechci strašit. Nakonec to ale dopadlo dobře, byť jsem musel náš servis několikrát ujišťovat, že jim to zaplatí a sám tlačit na Alianz. My jsme v tom naštěstí peníze neměli, ale šlo o čest, aby v tom nezahučel ten servis, co nám vyšel vstříc. Co je na tom Renaultu poškozeno?

  Hlavně, že jsi celá.

  Ahoj Petr, Erika a Beruška

  ReplyDelete