4 Apr 2014

FloweredI realize that the size of my closet goes beyond the resolution of an average heterosexual man.
My boyfriend, for example. When he sees me dressed up, his reaction in 50% of cases is "New again?". Even if he has already
(and provably) seen that clothes many times. Just a little alteration or different accessories and he´s lost.
And my friend, a photographer, claims that just as his five-year-old son sees him as omniscient, just because dad´s knowledge naturally exceeds the horizon of son´s knowledge, I must own an infinite amount of clothes, because it goes beyond his horizon. Simply said, a philosophical phenomenon of natural infinity... :-)
But then please explain me where my feeling
that I have nothing to wear comes from... :-)


Zjišťuji, že velikost mého šatníku přesahuje rozlišovací schopnosti průměrného heterosexuálního muže. 
Můj přítel například. Když mě vidí nastrojenou, v padesáti procentech případů reaguje slovy "To máš zase nový?", a to i tehdy, když daný kousek oblečení prokazatelně už několikrát viděl. Stačí trochu pozměnit kombinaci, vzít si jiné doplňky a už je mimo. 
Můj kamarád fotograf zase tvrdí, že stejně jako je on pro svého pětiletého syna Kubíčka vševědoucí, protože přirozeně přesahuje jeho horizont znalostí, tak já mám pro něj prakticky nekonečně mnoho oblečení, prostě to prý přesahuje zase jeho horizont. A filozoficky tomu říká přirozené nekonečno. :-) 
To mi ale potom vysvětlete, kde se bere můj pocit (zesílený hlavně ráno a kdykoli spěchám), že vůbec nemám co na sebe ... :-)

Sweatshirt: COS
Shoes:      Mango
Bag:        Karen Millen
Shorts:     Zara
Sunglasses: Chanel


Photo by Jan Fikacek


8 comments:

 1. Moc hezký příspěvek. A to je nějaký nový svetřík? :-D

  ReplyDelete
 2. Pěkné :))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 3. To je právě dáno tím příliš velkým množstvím oblečení. Je pak těžké se rozhodnout, co si vzít i se hůř vymýšlí kombinace. A máte opravdu velké množství oblečení (alespoň soude podle blogu). Daleko víc, než může jeden člověk kdy unosit. Ale nic proti tomu, když to máte ráda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Podle mě nic takového jako přiliš velké množství oblečení není. V tom asi bude ten problém. :-)

   Delete
  2. Taky nejsem zastáncem nakupování a následného vyhazování věcí. Nějaké jarní a podzimní úklidy šatníku?! Párkrát jsem podlehla a pěkně si naběhla. Jak jsem na určitou věc smutně vzpomínala a bývala by se mi hodila. Pěkně postupně budovat šatník a doplňovat. To si potom může člověk čas od času dovolit i dražší kousky a taky to vypadá, že má stále něco nového. A pokud se chce někdo na blogu dívat neustále na stejné nebo podobné kombinace, potom nechť jde na jiné blogy. Sem se chodí pro inspiraci a buďme rádi, že má Klárka z čeho vybírat. Mám také pěkný šatník a stále nacházím nové a nové nutně potřebné kousky:-)

   Delete
 4. Krásné nohy, tedy ten svetřík a vůbec všechno :-)
  Jakmile vyhodím nějakou věc, tak mi za půl roku chybí k něčemu, abych to doladila. Takže mi skříně praskají, ale nevadí... Občas tedy něco vyřadím a dám kamarádce, která má z toho radost.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dekuji, Martino! Mam to stejne, take starsi obleceni spis schranuju a satnik tridim jen minimalne.

   Delete